Etykiety jubilerskie w 2023 roku

Etykiety jubilerskie w 2023 roku: Nowe przepisy i wytyczne

Rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie zrównoważonego finansowania, które zostanie wdrożone w 2023 r., wymaga od firm jubilerskich ujawniania informacji o zagrożeniach środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem (ESG) związanych z ich produktami. Wpłynie to na etykietowanie biżuterii, ponieważ firmy będą musiały dostarczać bardziej szczegółowe informacje na temat pozyskiwania materiałów, warunków pracy pracowników i wpływu procesów produkcyjnych na środowisko. Ponadto rozporządzenie będzie wymagać od firm stosowania standardowego formatu ujawnień ESG, co ułatwi konsumentom porównywanie różnych produktów.

Innym ważnym osiągnięciem w etykietowaniu biżuterii jest rosnące wykorzystanie technologii blockchain. Blockchain pozwala w bezpieczny i przejrzysty sposób śledzić cały łańcuch dostaw biżuterii, od kopalni do sklepu. Może to pomóc w zapobieganiu naruszeniom praw człowieka, takim jak praca dzieci, oraz zapewnić odpowiedzialne pozyskiwanie materiałów. Skanując kod QR na etykiecie, konsumenci mogą uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu i podróży kupowanej biżuterii.

Przyszłość etykietowania biżuterii: trendy w technologii i zrównoważonym rozwoju

W przyszłości możemy spodziewać się bardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie etykietowania, które łączą technologię i zrównoważony rozwój. Na przykład niektóre firmy eksperymentują z wykorzystaniem etykiet biodegradowalnych lub nadających się do kompostowania, zmniejszając wpływ odpadów na środowisko. Inni badają wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby zapewnić konsumentom wirtualną przymiarkę lub interaktywne informacje na temat projektu i materiałów danego elementu.

Zrównoważony rozwój staje się również kluczowym celem wielu firm jubilerskich, które przyjmują przyjazne dla środowiska praktyki i materiały. Etykiety mogą odgrywać ważną rolę w informowaniu konsumentów o tych wysiłkach, podkreślając certyfikaty, takie jak Fairtrade, Rada ds. Odpowiedzialnej Biżuterii lub System Certyfikacji Procesu Kimberley. Ponadto etykiety mogą dostarczać informacji o możliwościach recyklingu lub upcyklingu elementu, zachęcając do obiegu zamkniętego i zmniejszając ilość odpadów.

Wraz z rozwojem branży jubilerskiej zmieniają się również praktyki etykietowania. Nowe przepisy i wytyczne, wraz z najnowszymi trendami w zakresie technologii i zrównoważonego rozwoju, dają firmom możliwości poprawy przejrzystości i zaangażowania konsumentów. Dzięki jasnym i zawierającym wiele informacji etykietom konsumenci mogą dokonywać bardziej świadomych wyborów i przyczyniać się do bardziej zrównoważonej i etycznej przyszłości branży.

Więcej informacji o regulacjach prawnych dotyczących etykiet i oznakowania w EU.